wynajęte auto z wypożyczalni

Wypożyczać na godziny, czy może na minuty?

Posted by

Koszty związane z codziennym użytkowaniem samochodu potrafią przerosnąć niejednego kierowcę. Stale rosnące ceny paliwa i ubezpieczenia, wysokie koszty napraw i opłat związanych z parkowaniem, skutecznie odstraszają od posiadania samochodu. Co jednak, gdy jest on niezbędny?

Na pomoc wypożyczalnia

Alternatywą dla osób nie wyobrażających sobie życia bez auta jest wypożyczalnia samochodów. Jest to miejsce, które posiada oddaną do dyspozycji klientów flotę aut. Wynajmując samochód klient ponosi jedynie opłatę związaną z wypożyczeniem samochodu i paliwa. Nie dotyczy go ani opłacanie ubezpieczenia, ani koszty napraw. Niestety to rozwiązanie posiada również pewne wady.

Po pierwsze, najczęściej odebranie i zwrot samochodu odbywa się w filii danej wypożyczalni, która rzadko mieści się blisko miejsca zamieszkania.

Po drugie, wypożyczalnie najchętniej wynajmują swoje samochodu na dłuższy okres czasu liczony w dniach. Powoduje to konieczność organizowania miejsca parkingowego na wypożyczone auto.

Samochód na minuty

Całkowicie inną filozofię wypożyczania samochodów przejawiają wypożyczalnie na minuty. Samochody oferowane przez te firmy stoją rozsiane po całym mieście, a dostęp do nich możliwy jest poprzez specjalną aplikację. Chcąc wynająć takie auto z łatwością odnajdziemy je zaparkowane w pobliżu pracy lub miejsca zamieszkania, a płatność dotyczyć będzie jedynie czasu, w którym będzie ono użytkowane. Jest to znakomita propozycja dla osób sporadycznie korzystających z samochodu, którzy nie potrzebują posiadać żadnego na własność, a jedynie w konkretnych przypadkach, gdy trzeba podjechać np. na zakupy.